Cashback World (Lyoness) od środka. Jednak piramida finansowa?

W życiu każdego grafika przychodzi taki moment, w którym musi zostać dziennikarzem śledczym i niczym Marian Zacharski (bądź też James Bond, do wyboru do koloru) musi spenetrować i zdemaskować złą korporację mającą zamiar przejąć władzę nad światem. Może jednak trochę przebarwiłem, polskie realia pozwalają jedynie dostać się „przez przypadek” na spotkanie kilkunastu zmanipulowanych entuzjastów pewnej piramidy finansowej i oszustwa na wielką skalę (przynajmniej takie mają ambicje). Pragnę przedstawić wam moją krótką przygodę z firmą znaną w polsce jako Cashback World.

Jak to wszystko się zaczęło…

„Temat jest mocno obszerny i wszystkiego dowiesz się na spotkaniu”

Wieczorem napisał do mnie mój dobry znajomy, chciał mnie zaprosić na spotkanie dotyczące, tutaj cytuję, „projektu dotyczącego świeżej aplikacji, która dopiero wchodzi na rynek”. Po dopytaniu o konkrety dostałem niejasny opis sugerujący powiązania tej „konferencji” z moim zawodem, nic więcej nie dało się z niego wyciągnąć. Mimo zgniłego zapachu MLM, który było czuć z kilometra nie podejrzewałbym go nigdy o dołączenie do piramidy i zdecydowałem się tam zawitać. Następnego dnia, na kilka godzin przed spotkaniem, od innego źródła dostałem informację, że jest to spotkanie organizowane przez firmę Lyoness. Szybkie wygooglowanie tematu potwierdziło moje wcześniejsze przypuszczenia, teksty na gazecie wyborczej [1], [2] i głosie koszalińskim mówiły jasno – UWAGA, PIRAMIDA!

Preludium

Mniej więcej 24h po otrzymaniu zaproszenia pojawiłem się na spotkaniu odbywającym się na barce tumskiej we Wrocławiu (z mojej wiedzy odbywa się tam w miarę regularnie). Uzbrojony w wiedzę z przestudiowanego regulaminu strony cashback world oraz wcześniej wspomnianych tekstów z gazety wyborczej i głosu koszalińskiego postanowiłem grzecznie wysłuchać wykładu, a nawet udać zainteresowanego. Kiedy wkroczyłem do sali w towarzystwie mojego znajomego (wstęp mają tylko i wyłącznie osoby zaproszone) powitały mnie uśmiechnięte twarze, panowała tam wręcz przyjacielska atmosfera. Zaraz przed rozpoczęciem prezentacji wydarzyło się coś, co skłoniło mnie do napisania tego tekstu – pojawił się tam mój znajomy ze szkoły. Potencjalne (w tamtym momencie) manipulowanie młodymi ludźmi (średnia wieku 20 lat), którzy kompletnie nie orientują się w tych tematach (nie potrafili nawet odpowiedzieć na pytanie „czy wiecie czym jest nisza rynkowa?”) mnie, lekko mówiąc, zniesmaczyło.

Od przedstawienia działania aplikacji do rekrutowania ludzi

Kiedy wszyscy zajęli miejsca na scenę wyszedł prowadzący, nazwijmy go Tomek. Pan Tomasz przedstawił się jako 40 letni przedsiębiorca, który od „naszego wieku” zaczął robić karierę w jakiejś firmie, lecz z powodu braku wolnego na walentynki ją przerwał. Stwierdził, że nikt nie będzie mu mówił, kiedy może mieć wolne i postanowił rzucić się na głęboką wodę zakładając swoją kawiarnię, która podobno zwróciła się po połowie roku i przynosiła niezłe zyski. Dlaczego więc nie prowadzi jej dalej? Zmiana właściciela kamienicy w której owa kawiarnia się mieściła zmieniła właściciela i czynsz był nie do zniesienia. Wtedy natknął się właśnie na projekt cashback world. Na początku jej nie zaufał lecz kiedy wgłębił się w szczegóły uznał ją za niesamowity, przełomowy pomysł. Oczywiście sympatyzuję z ówczesnymi problemami pana Tomasza, ale nie kupuję tego przebiegu kariery ułożonej wręcz idealnie jako mowa inspirująca dla „rekinów biznesu” jakimi my, uczestnicy konferencji, mieliśmy się stać. Pan Tomasz zaczął wtedy opisywać aplikację cashback world, zaczął tłumaczyć, że ma ona na celu wypełnienie niszy rynkowej i stawia ich logo obok „firm, które zaczynały tak samo”, mianowicie uber’a, airbnb, apple, amazon’a oraz facebook’a. Nastąpiło płynne przejście do opisania kiepskiej kondycji finansowej statystycznego polaka i pokazania, w jaki sposób działa 5% zwrot za zakupy, opowiedzenia historii założyciela firmy oraz dynamiki rozwoju na przestrzeni lat. Do tej części prezentacji nie miałem większych zastrzeżeń, to też nie będę jej opisywał (co nie oznacza, że wszystko było w porządku. Mam kilka wątpliwości na temat działania aplikacji oraz uwag do lekkiej manipulacji prezentowaną treścią, lecz nie mam zamiaru ich rozwijać).
Pierwsza rzecz, jakiej nie miał szansy dowiedzieć się nieobeznany w temacie słuchacz dotyczyła wydawania kart cashback world kibicom przez takie kluby jak Legia Warszawa, Wisła bądź też włoskie kluby piłkarskie jak AC Milan. Ponadto firma nie ogranicza się tylko i wyłącznie do piłki nożnej, na liście znajduje się również Moto GP. Wszystko jest jak w najlepszym porządku, interesuje mnie tylko jedna rzecz – dlaczego kartę wydają tylko i wyłącznie kluby, których sponsorem jest firma Lyoness, czyli cashback world? Na prezentacji nie widniał ani jeden logotyp marki, która nie jest przez nich finansowana. Może nie jest to podejrzane, w końcu są sponsorem, jednak uznałem, że jest to warte odnotowania. Jeżeli klikniecie na nazwę klubu w nowym oknie otworzy się źródło moich spostrzeżeń.

Czyżby jednak piramida finansowa?

Co ciekawe pan Tomasz wspomniał również, że opinie w internecie są zróżnicowane. Wymówił on również magiczne słowo, którego nie spodziewałem się na tym spotkaniu, mianowicie „piramida finansowa”. Tak, pan Tomasz na konferencji odniósł się do zarzutów skierowanych przez UOKIK w stronę Lyoness. Powrócił do samego początku prezentacji, gdzie tłumaczył zasady działania zwrotu pieniędzy na konto użytkowników i zadał pytanie „Czy gdzieś tutaj widać mechanizm piramidy?”. Panie Tomaszu, mam nadzieję, że robił pan to nieświadomie, lecz zarzuty są skierowane do zasad działania drabinki „marketerów”, a nie aplikacji. A skoro już wspomniałem o marketerach to istnieją cztery kategorie uczestnictwa w cashback world, mianowicie:
Klient – w teorii jest bezpłatny, korzysta jedynie z aplikacji.
Marketer Small Business – rozpoczęcie współpracy kosztuje 99€/424zł, następnie dochodzi koszt 50€/225zł miesięcznie. Co w zamian dostajemy? Papierowy magazyn, 15 formularzy, dostęp do serwisu online w którym znajdują się materiały szkoleniowe oraz licencję na budowanie biznesu w 47 krajach. Cytując narratora materiału szkoleniowego „Za 49 euro wystartowałeś potężny, międzynarodowy biznes”. W dodatku dostajemy bon rabatowy o wartości 50€, nazywany „maszynką do zarabiania pieniędzy”. Dlaczego? Ich wartość z 50€ może wzrosnąć do 510€! Jak? Zależy to od, tutaj zacytuję mojego znajomego, gdyż pan Tomasz tego nie rozwinął, „rozbudowania twojej struktury, dlatego mówił, że następuje to w okresie od 3 do 10 lat”. Z materiałów szkoleniowych wynika, że okres zależy od „obrotów w 47 krajach”. Sprzeczność informacji z pewnością nie pomaga zrozumieć tego systemu. Jeszcze jedno, czy wspomniałem, że według mojego znajomego biorącego udział w tej piramidzie starter jest bez paragonu i nie ma możliwości jego zwrotu?
Marketer Medium Investor – na tym etapie nie wiedziałem jeszcze o istnieniu tego pakietu, dowiedziałem się o nim dzień później.
Marketer Big Business – tutaj następuje spotkanie indywidualne w celu ustalenia warunków.
Pozwólcie, że zacytuję teraz byłego prezesa Lyoness Polska, Rafała Pięte.

„W programie Lyoness nie ma żadnych wpłat ani inwestycji”

To jak to w końcu jest, panie Rafale?
Skoro zahaczyłem o wysokie stanowiska w Lyoness powrócę do założyciela Lyoness, mianowicie Huberta Freidla. Jest on austriakiem. Dlaczego o tym wspominam? Otóż w jego rodzimym kraju Lyoness zdarzyło się przegrać kilka spraw sądowych wytoczonych przez „pracowników”.

„Po latach przewlekania procesów przez Lyoness Sąd Najwyższy w Austrii odrzucił wszystkie odwołania od wyroków w procesie zbiorowym VKI przeciwko Lyoness i unieważnił 61 nielegalnych klauzul w regulaminach (OWU, DOWU itp.) na podstawie których zawierane były umowy członków od 2007 do 2014 roku. Wyrok Sądu Najwyższego stanowi uznanie roszczeń poszkodowanych przez Lyoness, działa na ich korzyść – mówi Ulrike Wolf, szefowa Departamentu Procesów Zbiorowych VKI (odpowiednik naszego UOKIK – przyp. własny). Wszystkie umowy zawarte do 2014 są nieważne, dlatego naszym zdaniem nie ma i nie było prawnej podstawy do przyjmowania wpłat przez Lyoness. Firma ta musi zatem zwrócić członkom pieniądze wraz z odsetkami – wyjaśniła Ulrike Wolf”.

Wspomniałem może, że Lyoness ma również przykre doświadczenia ze szwajcarskim sądem?
Ponadto 20 stycznia 2018 Lyoness dostało zakaz prowadzenia działalności w Norwegii w związku z potwierdzonym schematem działalności piramidy finansowej.
 

Osobiste spotkanie z przedstawicielami Lyoness

Następnego dnia, tj. 16 lutego, odbyłem osobiste spotkanie z przedstawicielami cashback world w hotelu Mercure we Wrocławiu. Była na nim obecna przedstawicielka, która była również dnia poprzedniego na wykładzie, nazwijmy ją pani Ania. Drugą osobą był mój znajomy jako osoba, która mnie zrekrutowała i wprowadziła w świat Lyoness. Okazało się, że nie tylko ja byłem tam umówiony. Kiedy wszedłem do hotelu akurat wychodził jeden z uczestników wczorajszego meetupu. Po luźnym smalltalku na moją prośbę przeszliśmy do konkretów. Jako porządny dziennikarz przygotowałem sobie wypunktowane pytania, pani Ania na to odpowiedziała, że jestem konkretnym człowiekiem i takie osoby lubi. Dziękuję za komplement, chyba. Zacząłem od pytania „Jak wygląda praca jako marketer small business?”. Pani Ania zaczęła mi tłumaczyć, że moją główną metodą zarabiania będzie rekrutowanie kolejnych członków (heh, nie spodziewałem się) i rozrysowała mi schemat. Rozrysowany schemat który wyglądał tak coś mi przypominał. Dokładnie przypominał mi właśnie to. Drugą metodą zarabiania pieniędzy były zdobywane SP przez osoby, które zrekrutowałem. Każdy SP (Shopping Point) zdobyty przez zrekrutowane osoby zapisywał się również na moim koncie i zostawał tam nawet jeżeli te osoby by go wydały. Tutaj dowiedziałem się pewnej ciekawej rzeczy, SP dla marketerów są równowartością 1€, a wszystkie nasze pieniądze, które zainwestujemy przekształcają się w SP (bony naliczane są osobno). Pani Ania potwierdziła również, że pieniędzy nie da się wypłacić ani dokonać zwrotu pakietów. Wynagrodzenie z SP polega na tym, że na koniec miesiąca jakiś dziwny algorytm wylicza moją miesięczną wypłatę na podstawie SP, jednak nie dane mi było się dowiedzieć czegoś więcej na temat zasady wyliczania stawki, została mi jedynie zaprezentowana grafika, którą umieściłem poniżej oraz zapewnienie, że punkty nigdy nie przepadają. Ktoś tu chyba nie czytał regulaminu strony cashback world, konkretnie podpunktu 7.6. Nadeszła pora na wyciągnięcie cięzkich dział, które jeszcze bardziej obnażyły oszustwa lyoness. Zainteresowałem się pakietem big marketer i zadeklarowałem możliwość zainwestowania 15000zł. Poznałem wtedy szczegóły pakietu Big Business. Działa on na zasadzie, że za kwotę 2400€ (które są zamieniane w SP) dostaję możliwość zakupu „big cloud”, czyli struktury członków w dowolnym z 47 państw (czyli to jest możliwość prowadzenia biznesu w 47 krajach). Co mi daje zakup chmury? Zakup dużej chmury (koszt jednej wynosi 1500€) generuje mi SP, których liczba zależy od obrotów klientów podpiętych pod moją chmurę w danym kraju oraz zwrot pieniędzy po 3 latach trwający przez 40 miesięcy, którego wielkość jest uzależniona od tego samego czynnika co generowanie SP. Dowiedziałem się również o istnieniu pakietu medium, który jest identyczny jak Big Business, lecz tańszy (350€) oraz pozwala na zakup jedynie małych chmur (150€). W dodatku dostaje również 7 bonów rabatowych, każdy na kwotę 50€. Czym się różni mała chmura od dużej? Ilością członków w strukturze. Na tym etapie podziękowałem za spotkanie i powiedziałem, że muszę to wszystko przemyśleć. Otrzymałem bodajże 10 zaproszeń na różne eventy Cashback World organizowane w przeciągu następnych 3 tygodni oraz wyrażenie chęci ponownego spotkania w razie mojej decyzji bądź dodatkowych pytań.

 

Skala problemu

Cashback World podobno działa we Wrocławiu od grudnia 2017 roku. Okazało się, że znam osobiście 3 osoby które dały się w to wciągnąć a przez wspólnych znajomych dochodzą kolejne 3 osoby. W weekend, tj. 17-18 lutego 2018 odbywa się pod Warszawą spotkanie na które przybędzie ponad 200 osób, a 3 marca w Gdynii odbywa się konferencja na której przewidziana jest obecność 1000 osób. Według Ani w Polsce jest 300000 użytkowników aplikacji oraz ponad 1000 rekruterów. Przez spotkania przewija się sporo osób, głównie młodych, które dają się manipulować wizją niezależności finansowej. Wiarygodność Cashback World jest ponadto pompowana przez takich partnerów handlowych jak Orlen, Aliexpress, Grupon, Tesco, Carrefour, Deichmann, Allegro lub wcześniej wspomniane kluby sportowe.

Podsumowanie

O ile samej aplikacji nie zarzucam oszustwa, tak mechanizmy współpracy marki cashback world z marketerami to wręcz modelowa piramida finansowa. Polska ma dosyć przykre doświadczenia z piramidami, takimi jak chociażby amber gold, dlatego też dziwi mnie współpraca państwowych spółek oraz trwające ponad 4 lata śledztwo UOKIK (chociaż podobno ta sprawa ma się niedługo zakończyć). Jeżeli dzięki temu artykułowi chociaż jedna osoba nie da się nabrać na to oszustwo to odniosłem swój prywatny sukces. Na sam koniec przygotowałem jeszcze mały bonus. Czy logo Cashback World wam czegoś nie przypomina?
 


 
Ps. Uprzejmie proszę o przesyłanie gróźb pozwów w zakładce kontakt lub na stronie specjalnie przygotowanej na tę okazję, lecz przyjmuję jedynie te, które były wysłane w godzinach 17-19 w co drugą środę miesiąca.

Komentarze do wpisu

CHOLERNY MLM.

Trzeba być głupim żeby dać się złapać na coś takiego…

ogolnie to mozna sie ustrzec przed takimi manipulacjami nie chodzac na spotkania

Siema, gratuluję dobrego tekstu! To że sprane berety gadają, że działają we Wrocławiu od 2017 jest uber-zabawne. Oczywiście „w pewnym sensie” mają rację – ale tylko w takim, że w 2017 cały program został przeniesiony z Lyoness sp. z o.o. na nową spółkę Casback World sp. z o.o. – poza tym nic nie uległo zmianie. Po co robi się takie ruchy, każdy kto ma chociaż trochę oleju w głowie dobrze wie…
Firma istnieje w Polsce o 2008 roku i cały czas obiecuje „kolejny przełom” na miarę Elona Muska. Jedyne słowa jakie oddają to, co się z nimi wiąże to niecenzuralne wiązanki. Wystarczy jednak spojrzeć na ilość partnerów handlowych w małych i średnich przedsiębiorstwach – od wielu lat utrzymuje się na stałym, bardzo niskim poziomie.
Jeśli chodzi o korporacje sprzedające swoje bony towarowe to nie ma mowy o żadnej „współpracy”. Oni po prostu sprzedają swoje bony każdemu kto je kupi. I tyle. Od samego początku podpierali się wizerunkowo wielkimi korporacjami. Widać to dalej działa na ludzi.
Zapraszam do siebie na http://www.niedorozwoj.pl gdzie zgłębiam się w tą krainę szaleństwa. A znam ją bardzo dobrze, bo sam nabrałem się na MLM na wiele lat 🙂

Dzięki za komentarz! Z największą przyjemnością przestudiuję twoją stronę, z pewnością mi się przyda przy wyciąganiu z tego moich znajomych.

Jak zwykle, najwięcej do powiedzenia ma ktoś kto nic lub prawie nic nie wie a chce być ekspertem żeby mieć fun :).
Liczba MiŚP rośnie wolno ale systematycznie, rocznie około 100 firm, średnio po 2- 3 na tydzień. Liczba uczestników rośnie w tempie 1 co 5 (słownie: pięć) minut w chwili obecnej ponad 300 tys. w Polsce i ponad 8 mln na Świecie.
Faktycznie, współpraca dużych firm mająca własne karty polega głównie na sprzedaży dużej ilości bonów po dużo niższych cenach, a jak inaczej w branży sprzedażowej miała by ona wyglądać ??? Starania Cashback World jednak pozwalają na nawiązanie „współpracy bezpośredniej” np w Carrefour gdzie są honorowane karty Cashback World przy rozliczaniu transakcji (zapłacie).

Ekspert, kierowany słowem innych, nie własnym. Zgadzam się, że średnio 2-3 firmy z sektora MiŚP dochodzi jako PH, aczkolwiek zapomniałeś dodać, że średnio 1-2 firmy tygodniowo rezygnuje z współpracy. W Lipcu 2015 roku ilość PH w Polsce wynosił +/- 1600. Dziś (23.04.2018) jest ich 1861. Okolo 800dni to ten wynik powinien oscylować z Twoich obliczeń na poziomie 3tysięcy PH.
Transakcje z carrefoura są rejestrowane po długim okresie. Zakup 05.01.2018 rok, data księgowania 6.03.2018 czyli 2 miesiące…
BONY RABATOWE – to gwarancja dla sklepów, że zostanie wygenerowany obrót i wszystkie sieci zakupowe wchodzą do programu tylko ze względu na czysty zysk… Orlen będzie istniał bez Lyoness (wróć Cashback World) lecz ten drugi podmiot nie będzie istniał bez tych wszystkich sklepów. Sklepy generują „Wiarygodność” czyli partnerów PREMIUM. W Austrii Cloud (ATCC) wygenerował po 2 latach zaledwie 700sp. 700x8888x4,5 to obrót jaki został wygenerowany przez 2 lata w Austrii. Obrót w marcu wynosił niespełna 2mln zł.

Skąd wziąłeś liczbę 1861 PH w Polsce skoro PH jest już coś ok 2250?
Transakcje carrefoura są rejestrowane w ok. 2 dni a cashback dostaniemy po ok. 2 miesiącach, gdyż firma musi mieć pewność, że nie doszło np: do reklamacji, zwrotu zakupów.
BONY RABATOWE to czysty zysk dla PH ale też oszczędność dla kupujących czyli wszyscy na tym korzystają:) A w niedalekiej przyszłości będzie działać karta i nie trzeba będzie bonów zamawiać tylko rejestrować swój zakup przy użyciu karty tak jak jest np: w tesco clubcard.
Orlen poradzi sobie bez CW tak samo jak Lyoness przy swojej ilości partnerów poradzi sobie bez jednego czy drugiego a liczba partnerów cały czas rośnie (biedronka)
Nawet sponsorzy clouda austriackiego bądź pewny, że na tym nie stracą.

Przeczytałam i mam nadzieję, że tak jak w innych krajac. W Polsce odzyskamy wpłacone do Lyoness pieniądze. Niestety kilka lat temu dałam się nabrać . Znam kilka osób, które chciałyby odzyskać pieniądze. Ktoś może wie jak to zrobić?

Myślę, że jedynie poprzez drogę sądową póki co

Dała się pani nabrać nie firmie tylko osobie która panią po prostu oszukała a skoro tak to nich teraz ta osoba oddaje pani pieniądze. Powinna być pani poinformowana, że jak się domyślam, zaliczka jest bezzwrotna i jest to kwota na poczet przyszłych zakupów aby zachowac stabilność systemu w okresie początkowym. Pieniądze te można „Odzyskać” w postaci rabatu do 10% robiąc zakupy u Partnerów Handlowych. Oczywiście jest to rozłożona w czasie i aby to uzyskać trzeba zrobić zakupy na kwotę 90 tys ponosząc faktyczne koszty w kwocie 81 tys.

Dlatego można poprzez drogę sądową pozwać osobę, która sieje ferment na temat czystej wolności finansowej poprzez inwestycje. Wystarczy mieć dowody, następnie można ubiegać się, aby ta osoba miała zablokowane konto w owym programie w biurze, przez działanie na czarny PR.

Zero wiedzy autora postu, większość zmyślona albo przekręcona. CB world to mega biznes, a model MLM to przyszłość świata! Autor zapewne na etacie zatrudniony i zakompleksiony😊 pozdrawiam ludzi wolnych…💪😊

W takim razie zapraszam do sprostowania artykułu, jeżeli udowodni mi Pan jakiekolwiek przekręcanie faktów z przyjemnością (tak, naprawdę) usunę ten artykuł bądź też go poprawię. Pozdrawiam 😉

Komentarze są KASOWANE. Ten portal to ŻART. Ż-A-R-T.

W drodze wyjątku odpowiem na ten komentarz. Gdybyście z tych dwóch adresów IP nie próbowali omijać akceptacji komentarzy i nie podszywali się pod poprzednich komentujących (jak w tym komentarzu) wszystkie zostałyby akceptowane 😉

Panie dziennikarzu sledczy z tego co ja wiem to AC milan nie ma w cashback world

Po kliknięciu w napis „AC MILAN” przeniesie Pana do źródła

Faktycznie Ac milan i as roma to jedna i ta sama druzyna. Zapomnialem przepraszam.

Amber Gold to byla piramida finansowa zupelnie innego rodzaju! Artykul jest super, ale porownywanie tych dwoch piramid jest calkowicie bezsensowne, bo opieraja sie na zupelnie innym modelu.
Amber Gold – piramida na rynku finansowym. Wplacasz pieniadze i czekasz okreslony czas aby wyjac je z zyskiem. Zyski sa pokrywane z kolejnych wplat. Dla lepszego zobrazowaniamozna to porownac do dzialalnosci bankow.
Piramida finansowa o ktorej mowa w tym artykule to natomiast klasyczna piramida finansowa. Jej model dziala podszywajac sie pod mlm (swoja droga legalny) – wplacasz kase (nie do odzyskania), a nastepnie rekrutujesz kolejnych czlonkow, ktorzy wplacaja kase, od ktorej masz odsyp (w legalnym mlm zarabia sie na zyskach ze sprzedazy produktow calej struktury, w piramidzie na rekrutacji i wplatach).
Porownywanie Lyoness z Amberd Gold szkodzi calej sprawie. Amber Gold jest juz oficjalnie uznana za piramide. Na spotkaniu z ambitna mlodzieza wystarczy spytac czy wszyscy slyszeli o piramidzie Amber Gold. Opisac jak dzialala. A nastenie spytac czy widac jakiekolwiek podobienstwo.

Przytoczyłem przykład Amber Gold w artykule, ponieważ jest najbardziej znaną piramidą finansową w Polsce. Lecz oczywiście muszę przyznać rację, Amber Gold było znacznie większym oszustwem i mechanika była gorsza dla uczestnika niż w przypadku Cashback World.

Cashback World nie jest oszustwem tylko wspólnotą zakupową, proszę nie mylić pojęć.
Oszukiwali ludzie będący w Lyoness jako niezależni współpracownicy, nie informując o ryzyku i kosztach związanych z uczestnictwem Premuim (uczestnictwie biznesowym w celu uzyskania korzyści finansowych)

Dlaczego oskarża pani nie znając biznesowego modelu działania?
Wnioskuję, że opiera się Pani na medialnych plotkach, zasada piramid finansowych tzw System Argentyński jest wszystkim doskonale znany, pieniądze jednych są wypłacane innym wyżej w całości (100%). Zaliczki na poczet przyszłych zakupów w Lyoness szły natomiast na zakup Bonów Orginalnych Partnerów Handlowych, np. Orlen, Media Expert, utrzymanie biura, wypłaty dla pracowników, podobnie jak przy zakładaniu firmy inwestor bierze kredyt w Banku na rozwój i z tego kredytu utrzymuje biuro, opłaca pracowników, kupuje towar i sprzęt a potem go spłaca.

Z tego co się orientuję spotkanie będzie w Gdańsku.
Co do klubów to tylko w Polsce znam kilka gdzie Lyoness nie jest ich sponsorem, a karty wydają.
Zawisza Bydgoszcz, Piast Gliwice, Start Gniezno, Wisła Płock, Stomil Olsztyn, SKS Wisła i to nie wszystkie.

Widzę, że cenzura działa :
Mój komentarz odnośnie innych klubów wydających karty, których nie sponsoruje Lyoness oczywiście się nie ukazał …

Proszę wybaczyć opóźnienie w akceptacji, nie dostałem powiadomień na telefon

Walka z wiatrakami. Czy się Wam podoba czy nie ta firma się rozwija i działa legalnie na całym świecie. Tego typu artykuły wynikają z niezrozumienia modelu finansowego. Choćby takich artykułów powstało i 10.000 to i tak to n9c nie da. Wybaczcie ale bardziej mnie przekonują marketingowcy AS Roma, Interu Mediolan, czy Wisły niż takie artykuły. Pomyślcie logicznie. Czy naprawdę myślicie, że te kluby nie sprawdziły wiarygodności tej firmy. Mało tego. Z tego co słyszałem w Austrii i w Niemczech rozpoczęli współpracę z bankami. Bawag.PSK, Santander De.
Może stary Lyoness był niedopracowany ale to nie znaczy, że tak jest też z Cashback World. Po coś chyba zmienili nazwę. A sprawy sądowe? Kościół katolicki czy Microsoft mają więcej spraw otwartych niż ta firma, a mają się dobrze. Myślę, że czas pokaże czy to przetrwa. Moim zdaniem już to za daleko poszło żeby miało się od tak skończyć. Pozdro

Oczywiście masz rację. Oni to sprawdzili doskonale, dlatego na tym zarobią pieniądze. Wszystkie wpłaty pieniędzy na poczet Cloud, zostaną zapłacone owym klubom (Legia, Inter itp…) Dostają hajs (od sponsora) oraz % od transakcji ich kartami. W zamian dają firmie tylko wizerunek, żeby Cashback World mógł istnieć. Korzystając z tego, ludzie (premium marketerzy) sieją ferment, że te kluby, firmy starają się dołączyć do grona PH, lecz prawda jest inna, dostają hajs za to, że dołączą. Skąd hajs? z konta ludzi, którzy są zaślepieni przez ludzi na wyższych poziomach kariery, że każdy tam może się znaleźć, wystarczy werbować nowych 😉
Podsumowując, chodzi nie o model cashback world, tylko o działania ludzi, którzy chcą zarobić na tym wszystkim, którzy nie mówią prawdy innym, NACIĄGAJĄ ludzi.

Kolejne państwo uznało Lyoness za piramidę finansową.
„W piśmie z dnia 11 stycznia 2018 r. Urząd Loterii ogłosił, że podją decyzję, że Lyoness musi zaprzestać wszelkiej działalności w Norwegii. Decyzja oznacza, że wszelkie umowy uczestników programów lojalnościowych CashBack World i Lyconet oraz cała sprzedaż i wykorzystanie kart lojalnosciowych, kuponów rabatowych, udziałów kart klientów, kart podarunkowych, materiałów marketingowych, seminariów i innych produktów w firmie ma zostać zakończona.”
http://behindmlm.com/companies/lyoness/lyoness-an-illegal-pyramid-scheme-in-norway-banned-from-operating/

Faktycznie, w Norwegi jest takie orzecznictwo, ale . . . . . jak przy okazji sporu o Krajową Radę Sadownictwa i Trybunału Konstytucyjnego gdzieś wspomniano, że chyba w żadnym kraju tak jak w Norwegi sądownictwo uzależnione jest od polityki, więc bym się nad tym zastanowił, czy to przypadkiem nie jest jakieś działanie „konkurencji” tym bardziej że wcześniejszy wyrok o 3 lata twierdził, że Lyoness nie jest piramidą.

Powiem tak. Schemat jest dość kontrowersyjny jednak jeżeli policzyć z założeniem ze dla zwykłych zjadaczy chleba zlikwidowane zostaną niewygodne bony a cashback będzie naliczać się przy kazdej transakcji w sklepie gdzie kasjerka będzie nam przypominać o przyłożeniu do czytnika karty cashback i każdy nawet zwykły Janusz w Polsce będzie generował sobie zwrot oraz SP(przybije karte bo czemu nie zawsze jakis grosz a nie głupie punkty jak karta „payback”) z których to inwestorzy chmur mogą zgarnąć procent to ma to na prawdę ogromny potencjał. dobrze mówię? myślicie ze nie dążą do właśnie tego? zakupy mają być wygodne i proste dla przeciętnego człowieka a przy okazji zamiast dostawać swieżaka w biedronce można dostać zwrot. czyż nie? myślę ze to ma sens.

Myślę, że do tego nie dążą, gdyż wygodniejszym sposobem dla Orlenu jest sprzedać bon na 400zł, który będzie musiał być zrealizowany, niż każdy będzie miał możliwość użycia karty albo w Orlenie albo na BP (gdzie jest wyższy cashback). To jest wizja ludzi, którzy budują biznes i mówią, że to zaraz będzie. Gdzieś wyczytałem, że Hubert Freidl mówił o takim modelu biznesu ale to za parenaście lat (mogę się mylić, gdyż nie zapisałem sobie tego, ale w 2035)

Thɑnk you fоr the ood writeup. Ӏt іn fact waѕ a amusement account it.
Looҝ advanced tо morе aⅾded agreeable from you!
Hoԝеver, how can we communicate?

Theгe’s certainly a great deal to know aboսt this subject.
I love alⅼ of thе poіnts yoou mɑde.

Panie Alexie,
wszystko prawie dobrze, ale nie wszystko do końca, a jak wiemy „Prawie” to wielka różnica.
Może tak trochę od końca :), znaki Cashback World i Żabki z tego co się orientuję to tylko zbieżność.
Każda branża ma swój rynek i na każdym rynku są klienci „Biedronek” (bez urazy) i są klienci Premium, są zbieracze punktów w programach lojalnościowych i tacy którzy tego nie robią. Są Partnerzy Handlowi i są firmy które nigdy nimi nie będą bo właściciele uważają siebie za jedynych i najlepszych marketingowców na Świecie. 🙂 Cashback World jest jedną z alternatyw. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
A teraz bardziej merytorycznie.
Przedstawiony przez Pana schemat „BIG BUSINESS MARKETER” to tzw. „Kariera” czyli Carrer Level wynikający z ilości SP czyli punktów Shoping Pointe które gromadzi się robiąc zakupy oraz w przypadku Marketerów rekomendując firmy jako partnerów handlowych. Nie wymaga to żadnych dodatkowych opłat, poza kosztami o których Pan wspomniał, rocznej licencji 424,- oraz opłatą miesięczną 225,- (w formie bezzwrotnej zaliczki na zakupy lub zakup Bonów Partnerów Handlowych) za obsługę techniczną biura internetowego, które posiada każdy Marketer. Opłatę tą można odebrać robiąc zakupy u Partnerów Handlowych jako dodatkowy rabat do 10%.
Różnego rodzaju chmury Cloud i możliwość ich pozyskania (kupienia/inwestycji) wynika z modelu biznesowego i uczestnictwa wspomnianych przez Pana Klubów. Ponieważ kluby nie są Partnerami Handlowymi w rozumieniu modelu biznesowego, rekomendując swoich kibiców (klientów) np podczas sprzedaży biletów zyskują na reklamie i ilości kibiców (zysk ze sprzedaży biletów i gadżetów) pozostawiając wolną pulę SP. Pulę tą można „przejąć” wykupując udział w chmurze i przejmując „opiekę” nad nimi czerpiąc zysk w postaci SP za zrobione przez tych klientów zakupy. Wykupienie Customer Cloud bo tak to się nazywa tez jest dobrowolne, nikt nikogo do tego nie zmusza i tak jak inwestycja na Giełdzie Papierów Wartościowych jest obarczona ryzykiem. Oczywiście jest pewna grupa „Liderów” promująca wykup udziałów ale pistoletu do głowy nie przykładają, wystarczy pomyśleć i ocenić ryzyko
Uczestnictwo jako Klient tzw Zakupowicz nic nie kosztuje i zapewne o tym myślał były dyrektor Rafał Pieta.
Wersja Biznesowa jak każdy biznes wymaga inwestycji, dla przykładu sama rejestracja spółko z.o.o kosztuje 5000, – a gdzie reszta inwestycji ?
To że nie były wymienione Kluby inne niż współpracujące z Cashback World to tez zrozumiałe, jaki cel ma promowanie konkurencji, Pan też zapewne by tego nie chciał, żeby u Pana w firmie ktoś polecał inną , konkurencyjną:))
Ograniczona forma komentarza, (i tak powstał prawie drugi artykuł) uniemożliwia szersze wyjaśnienia. Proszę u uwzględnieniu ich w Pana artykule, aby miał więcej prawdziwych informacji a nie „Bajek” w stylu Pana Samcika, słyszącego dzwony ale nie wiadomo w którym Kościele.
Pozdrawiam

No tak, . . . . . czekamy, . . .czekamy, . .czekamy :)) Pewnie znowu sms się zaciął :))
spoko, można poczekać 🙂 jak by nie było kilka informacji umieściłem.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że doceniam wyczerpujące komentarze przez Pana napisane, jakkolwiek bym się nie zgadzał z pewnymi tezami przez Pana wysuniętymi. Proszę wybaczyć, niestety nie jestem dostępny 24h/dobe a przez spam, nie wnoszące nic do dyskusji komentarze oraz omijanie weryfikacji komentarzy musiałem włączyć opcję ręcznej akceptacji komentarzy. Najprawdopodobniej niedługo przeniosę moderację komentarzy osobnym usługom pokroju Discuz’a, co z pewnością kilka osób zadowoli.

To ja przepraszam za małą nadgorliwość i pośpiech w ocenie sytuacji.
Z przyzwyczajenia oczekiwałem szybszego pojawienia się komentarzy i uwag, natomiast rozumiem konieczność ręcznego moderowania wpisów. To dobrze świadczy o chęci uzyskania merytorycznej informacji a nie Hejtowych i pustych wpisów.
Tak jak wspomniałem wcześniej, poprzez ograniczoną formę trochę uprościłem komentarz, ale jeśli jest taka potrzeba służę obszerniejszymi wyjaśnieniami w interesujących zagadnieniach na adres mailowy.

Dodaj komentarz

19 − 2 =

*Wypełnij wszystkie pola poprawnie